وبینار تجزیه و تحلیل صورتهای مالی با نسبت های مالی

توضیحات

وبینار

وبینار به سمینار آنلاین گفته می‌شود که با استفاده از اینترنت به صورت زنده و تعاملی در یک زمان مشخص برگزار می‌شود. همه شرکت کنندگان در وبینار امکان حرف زدن از طریق میکروفن و تصویر را دارند، اما معمولا فقط تصویر سخنران پخش می‌شود و شرکت‌کنندگان صرفا از طریق تایپ، سوالات خود را مطرح می‌کنند.   برای برگزاری وبینار از سایت “اسکای‌روم” استفاده می‌شود. “اسکای‌روم” فضایی شبیه برنامه‌های چت دارد، که افراد با نام‌کاربری و رمز امکان ورود به آن را دارند. همچنین ورود به وبینار از طریق گوشی، تبلت، کامپیوتر و لپ‌تاب امکان‌پذیر است.   برای هر وبینار یک گروه واتس‌آپ تشکیل می‌شود و افراد نسبت به تبادل اطلاعات و طرح پرسش‌های خود دراین گروه اقدام می‌نمایند. همچنین پس از پایان وبینار، فیلم آن در این گروه به صورت رایگان ارسال می‌شود.

در مورد وبینار تجزیه و تحلیل صورتهای مالی با نسبت های مالی

در مقایسه صورتهای مالی یک شرکت با شرکت دیگر و با مقایسه صورتهای مالی یکسال شرکت با سالهای قبل با مشکلاتی روبرو میشویم. یکی از بهترین کارها در این مورد استاندارد کردن صورتهای مالی آنها و بعد مقایسه و مطابقت آن ها با یکدیگر است. این کار با بررسی نسبتهای مالی انجام میشود. نسبتهای مالی ابزارهایی هستند که بوسیله آن ها امکان مقایسه صورتهای مالی وجود دارد. اعدادی که از نسبتهای مالی استخراج می شود، حاوی اطلاعات ارزشمند و معناداری برای ارزیابی صورتهای مالی است.  این نسبت ها در گروه های مختلفی معرفی شده اند که مهم ترین آن ها، نسبتهای نقدینگی، نسبتهای فعالیت، نسبتهای اهرمی و نسبتهای سودآوری میباشند.

روش کار

در این وبینار صورت مالی یک شرکت معتبر در بورس ارائه میشود و یک به یک نسبتهای مالی برای صورتهای مالی آن استخراج و تشریح میشود. این دوره به صورت کارگاهی و محاسباتی انجام خواهد شد.

*پیش نیاز: حداقل دانشجوی سال دوم حسابداری *
مناسب برای : حسابداران، حسابرسان و مدیران مالی و علاقه مندان به بازار سرمایه
*روز برگزاری: دوشنبه 7 فروردین ماه
*ساعت برگزاری: ساعت 16
*مدت وبینار: ۶۰ دقیقه
*فیلم وبینار ضبط و در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد

 

*مبلغ ثبت نام: ۱۵۰ هزار تومان
ثبت نام این وبینار پایان یافته است
پس از پرداخت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و شما در یک گروه واتس اپی جهت دریافت اطلاعات وبینار اضافه خواهید شد. بدیهی  است پس از اتمام دوره، فیلم وبینار در همین گروه به اشتراک گذاشته خواهد شد. همچنین گروه به مدت یک هفته برای پاسخ به پرسش های احتمالی فعال خواهد بود.